Co bude v Ulici v roce 2012 nového?

Na začátku nového roku 2012 se opět setkáme se starými známými, ale přibudou i nové postavy.

Objeví se rodiče Vojty Kalicha, a jak se zdá, jejich vztah k synovi a především k jeho partnerce Tereze nebude jednoduchý. I když obě strany chtějí totéž, aby se Vojta uzdravil a cítil se po všech stránkách dobře, cesty, které k tomu mohou vést, vidí každý trochu někde jinde. Vojta stále bojuje se svým zraněním a jeho následky a je to opravdu těžký boj. Všichni kamarádi ze studentského bytu se s tím musí nějak vyrovnat, a to každý po svém.

Matěj, Thea, Štěpán, Tereza a Vojta

Matěj nepřestává hledat svoji vysněnou dívku a bude ještě nějakou chvíli trvat, než se mu v tomto směru blýskne na lepší časy. Thea se Štěpánem začínají řešit problémy o něco dospělejší, než na jaké jsme ve studentském bytě zvyklí, a Tereziným hlavním zájmem byl a zůstává její kluk Vojta.

Anička, Pavel, Bedřich a děti

Bedřich Liška po opravdu těžkých Vánocích sbírá odvah , aby se Aničce vyznal ze svých citů. Nakolik je na to vhodná doba – Anička má přítele, překonala zklamání, které jí Bedřich připravil, a i děti už si zvykly, že život prostě jde trochu jinak než dřív – to uvidíme. Navíc Pavel začíná uvažovat, že by svůj vztah s Aničkou posunul trochu dál, než jsou schůzky a tu a tam společný víkend. Bedřich to rozhodně nebude mít lehké. Taky Františka čekají starosti, problémy ve škole, do nichž se dostane tak trochu náhodou.

Libuška a Eliáš

Libuška Nekonečná zažívá se svým vysněným Eliášem těžké časy. Někdy je těžké odhadnout, co je ještě v pořádku a co už ne. A ještě těžší bývá s tím něco udělat. Zvládne to?

Hejlovi

Miriam Hejlovou čeká asi nejtěžší bitva v jejím životě. Následující měsíce pro ni nebudou vůbec jednoduché. Ale zároveň prožije i období, kdy si vychutná rodinný život, syna, jeho ženu a v neposlední řadě malou, roztomilou vnučku. Jarda s Lenkou žijí už dost dlouho v manželství na dálku - Lenka s Mirinkou v Mnichově a Jarda v Praze. I přes časté návštěvy přináší vzdálenost problémy.

Seidlovi a Pešek

Libor Seidl s Martou stále pracují na záchraně svého manželství. Po krásně prožitých společných Vánocích to vypadá, že se vše v dobré obrací. Oba jsou plni naděje a nového odhodlání to dokázat. I na Mikiho se usmívá štěstí. Větší sblížení s milou a citlivou Míšou je nadosah. Do rodiny patří i babička Amálie. Nekonvenční žena, vybavená nejen esoterickými znalostmi, ale především obrovskou dávkou empatie a zdravého rozumu. A k tomu mají Vlastimila Peška, který sice trošku bručí, ale má zlaté srdce a pro každého radu a pomocnou ruku. A jsou to právě oni, kdo dokáže podržet kohokoliv z rodiny, kdo to právě potřebuje.

Lumír, Pavla a Světlana

Lumír Nykl se i nadále smaží mezi více ohni najednou. Maminka se těší na vnoučátko tak urputně, že tím dělá Lumírovi ze života peklo, stále nedořešil své manželství se Světlanou a není asi novinkou, že jeho nová partnerka Pavla si jako hlavní přání a cíl vytýčila, že se stane novou paní Nyklovou. Když se k tomu přidají starosti na radnici, které Lumír zvládá jen s pomocí Denisy Mastné a Pavla Millera, je jasné, že Lumíra Nykla, starostu, manžela, syna a partnera, čekají horké chvilky. No, snad mu jeho nový vztah s Pavlou vydrží a přinese štěstí.

Ingrid a Vasil

Ingrid s Vasilem se snaží žít tzv. normální život a minimálně pro Vasila, zvyklého na naprostou svobodu jednání a rozhodování, je to těžké. Zvlášť když se na scéně objevuje osoba z jeho minulosti – Vlček – a s ním i lákadla dřívější nezávislosti mimo meze zákona. Ingrid s Vasilem se stále milují, ale překoná láska tolik problémů? Může se Vasil doopravdy ještě změnit, nebo se bude jen pokoušet být někým jiným, než je?

Simona, Markéta a Jiří

Zajímavé jistě bude i další soužití dobrosrdečné Simony s divokou Markétou. Tahle holka to v životě neměla lehké, a tak jsou její postupy při řešení různých životních situací poněkud netradiční. Je to ale v jádru hodná holka, alespoň Simona je o tom skálopevně přesvědčená, a tak je jistá naděje, že se Markéta časem sžije i s konzervativním Jiřím Kreuzerem a najde své místo nejen v ulici, ale hlavně v životě.A co k tomu pověděly samotné hvězdy Ulice?

Lumír Nykl

Žiju tady odjakživa. Všechny znám a všichni znají mě. Koneckonců, jsem starosta, ne Máma má naštěstí dost práce v naší pekárně, ale i tak se mi stihne montovat do života. Se Světlanou… no, s tou jsem to nezvládl. Je to prostě třída…, ale s Pavlou nám to bude klapat a máma se konečně dočká vnoučátka a snad mi dá konečně pokoj.

Miriam Hejlová

Ani by nešlo vypočítat, co všechno jsem tu prožila. Z kyselé profesorky je docela fajn ženská, nemyslíte? Vlasta vám určitě bude tvrdit, jak jsem mu změnila život, ale pravdou je, že jsme s i ho změnili vzájemně. Je to ten nejlepší přítel, jakého bych mohla mít. A Cyril? To je prostě Cyril. Můj muž, moje životní láska, moje bolest, otec mého syna.

Vlastimil Pešek

Znáte mě. Jsem trochu bručoun. Ale bývalo to daleko horší. Pak jsem potkal Miriam a ta změnila nejen mě, ale i celý můj život. Sice nám to nevyšlo, ale i tak jsem jí vděčný. A navíc… Mám přece Amálii, a to je skvělá ženská!

Jitka Farská

Prožila jsem toho v Ulici hodně a nebyly to vždycky dobré časy. Ale to asi k životu patří. Teď je všechno tak, jak to má být. Z Oldy je věrný manžel, všechny krize jsme překonali, holky už stojí na vlastních nohách a my jsme s Oldou sami. Jako zamlada. A je to fajn.

Matěj Jordán

Dostávám od života docela kapky, ale musím přiznat, že si za ledacos můžu sám. To bylo docela zlý, když se naši rozváděli, ale nakonec jsme k sobě zase všichni našli cestu a myslím, že jsme v pohodě. Maturu jsem sice dal až na podruhý, ale měl jsem svý důvody a taky je to zkušenost. Po roce ve skladu jsem konečně student, stejně jako moje vždy vzorná sestřička. Teď by to ještě chtělo najít tu pravou.

Tereza Jordánová

Hm, docela jsme za ty roky vyrostli. Já už toho pravého našla, jenomže pak jsem to dost podělala. Takový úlet. Jak je vidět, zas tak děsně vzorná nejsem. A Vojta? Není na tom teď moc dobře, ale jsme zase spolu a já udělám všechno pro to, aby se dal do pořádku. Chtěla bych mu všechno vynahradit.

Ingrid Ševčenko

Moje osudy trochu připomínají nějaký napínavý román, ale co, je to zajímavý život. Ušla jsem pořádný kus cesty, dost se změnila a taky jsem musela hodně obětovat, abych se dostala tam, kde jsem teď. Hlavně, že se mi vrátil můj manžel Vasil. Není to s ním sice snadné, ale to se mnou vlastně taky ne.


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálu TV Nova.