Co bude v Ulici na jaře 2016 nového?

Ulice se vrací s novými díly již 11. ledna. Hned první týden vysílání vás čeká maturitní ples Mikiho třídy, na kterém Tereza Jordánová poprvé jako třídní učitelka odevzdá šerpy svým studentům. Má to být velký den všech maturantů. Ovšem ne všichni si ho užijí podle svých představ. Navíc se odehraje něco, co spustí nezadržitelnou lavinu, jejímž následkům pak bude muset čelit i Tereza Jordánová.

Během plesu nebude nouze o vtipné, dojemné ale i dramatické okamžiky, které vyústí v události, jež nikdo nečeká, události, které ovlivní další osudy mnohých postav...

Liškovi

Nová kamarádka Anči Liškové – léčitelka Helena – má na Anču čím dál větší vliv, což není po chuti Bedřichovi. Zdá se mu, že Helenino působení víc a víc ovlivňuje nejen samotnou Anču, ale také vztahy v jejich rodině... Frantova holandská láska Skyler se připravuje na přijímačky na vysokou školu – na FAMU. Franta ji v tom všemožně podporuje, protože její přijetí by znamenalo, že se Skyler přestěhuje natrvalo do Prahy.

Peškovi

Evžen Šmýd se stal o Vánocích součástí života rodiny Peškových. Adriana věří, že se změní a přestane pít. Přesvědčí o tom i svého dědu Vlastimila Peška, který je od začátku vůči Evženovi o něco obezřetnější. Starost o znovunalezeného tátu Adrianu natolik zaměstnává, že jí už nezbývá dostatek času na přítele Eddieho, jenž má na Evžena od začátku svůj názor. Eddie začne trávit hodně času v práci, a to nejen proto, aby se vyhnul Evženovi a hovorům o něm…

Maléřovi

Rodina Maléřových je „bohatší“ o dalšího člena. V Praze se čím dál častěji objevuje Veroničin táta – děda Josef. Veronice se to zdá podezřelé, protože od smrti své ženy, Veroničiny mámy, odmítal Josef opustit Loučku, kde ještě donedávna všichni společně žili. Veronika se snaží zjistit, co za tím je. A začne jí to dělat pořádné starosti...

Simona

Simonu i Rudolfa čeká zbrusu nový život. Ruda si po svém vyléčení začne užívat svobody pohybu. Bude více mezi lidmi, dokonce si vyrazí i na pánskou jízdu se svým bratrem Tondou. Simona, sama energická a akční, až teď zjistí, co všechno v Rudovi vězí. A kdyby jen to. Sympatický Rudolf v sobě nezapře hložánkovské geny... V kom Simona objeví svou konkurentku? Jak se popasuje s faktem, že Rudolf je u žen žádaný?

Na podzim začne finišovat i oprava džípu, do které se Rudolf pustil se synovcem Jirkou a Simoniným exmanželem Pepanem. Právě ten se stane zdrojem potíží a nečekaných komplikací. Ke zdi ho totiž přitlačí nekompromisní věřitel Richard, který chce zpět své peníze za každou cenu... Kam až naštvaný věřitel zajde?

Lumír, Světlana a Vilma Nyklovi

Lumír, Světlana a Vilma Nyklovi mohou být spokojeni, protože se jim povede vypořádat se s bezohlednou podnikatelkou Květou Vavruškovou. Lumír se opět začne v klidu věnovat synovi a své práci, Světlana si zase bude užívat mateřskou. Jenže už brzy se jejich život obrátí naruby... Nové výzvy čekají i Vilmu Nyklovou. A kdo se o ně zaslouží? Její nejlepší kamarádka Růža.

Digi Stránská

Digi a její dvojčata Patricie a Julie si postupně zvykly na svůj staronový domov, školu i nové přátele. Digi se musí obracet, aby vše stíhala. Naštěstí má vždy po ruce dva spolehlivé pomocníky, kteří holky kdykoliv pohlídají nebo i vyzvednou ze školy – Tonyho a Věrku. Problém je, že Věrka Tonyho nemůže vystát a všemožně se snaží Digi varovat, aby si jej nepouštěla příliš do života. Jenže Tony si s holkami rozumí a Digi má navíc pocit, že si s Tonym mezi sebou už vše vyjasnili. Je tomu ale skutečně tak?

Tereza Jordánová

Terezu čeká velká pedagogická výzva v podobě její první třídy, kterou má přivést k maturitě. Už začátek roku bude pro ni i její studenty více než náročný. Všichni se budou muset vyrovnat se situací, na niž není nikdo připraven... Tereza navíc musí pořád bojovat s Danielou, manželkou svého přítele Romana. Ta se zjevně nesmířila s tím, že ji Roman opustil kvůli mladé učitelce. Samotný Roman to Tereze neusnadňuje. Sám se snaží ve stávající situaci bruslit, jak to jen jde – a ne vždy s tím nejlepším výsledkem pro Terezu. Ještě že má Terka své skvělé kolegy Davida a Otu, kteří dokážou zahnat všechny její chmury.

Monika a Mára

Márova máma Věrka se definitivně rozhodne, že svému Kryštofovi najde lepší přítelkyni, než je Monika Farská, kterou nemůže vystát. Proto velice nenápadně – jak to jen Věrka umí – přivede synovi do života jeho spolužačku z mateřské školy Hedviku. Věrčina snaha bude jasná – dát ty dva dohromady. Podaří se jí to?

Simona Pavlicová a Rudolf Hložánek

Celkem poklidný život Simony a Rudolfa zkomplikuje Rudův povedený bratr, starosta Tonda Hložánek. Od chvíle, kdy radnicí otřásl skandál s přidělováním městských bytů, se pod Tondou kýve jeho starostovská židle. A to se celkem výrazně začíná projevovat i v jeho chování vůči blízkým... Ventil si Rudolf najde v popichování se s Vlastou Peškem, s nímž si začnou provádět fórky přímo klukovské. Simona přitom nebude dlouho vědět, o co mezi nimi jde. O to víc budou později všichni tři překvapeni


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálu TV Nova.