Co bude v Ulici na jaře 2014 nového?

Pozor! Desátá, jubilejní sezona Ulice startuje již 18. srpna! A co nové díly vašeho oblíbeného seriálu přinesou? Romantiku, emoce, napětí i humor.

Oblíbený denní seriál Ulice vstupuje do jubilejní desáté sezony. Přinese životní osudy známých i nových hrdinů, v nichž nebude chybět romantika, emoce, napětí ani humor. Budeme sledovat, jak se vyvíjí vztah profesorky Miriam Hejlové s charismatickým majorem Kadlecem, trampoty začínající učitelky Terezy Jordánové i snahy Liškových o to, aby jejich rodina mohla být znovu pohromadě. Vztah Libušky a Libora čeká velká životní zkouška, o kadeřnici Simonu se budou ucházet hned dva muži a vypravíme se i na Moravu za novou rodinou. Ulice se vrací po prázdninové pauze taková, jakou ji máte rádi!

Miriam Hejlová a Peter Kadlec: Láska kvete v každém věku

Miriam Hejlová a major Peter Kadlec (Hana Maciuchová a Emil Horváth ml.) se seznámili za dramatických okolností. Zpočátku to na přátelství mezi nimi rozhodně nevypadalo. Kadlec totiž v rámci vyšetřování smrti Kláry Peškové zatkl nevinného syna Miriam Hejlové Jardu (Martin Hofmann). Po vyřešení případu se Miriam a Peter začali sbližovat. Stali se z nich dobří přátelé a Miriam dokonce zjistila, že ji Peter zajímá víc, než si sama připouští. Tím se však ocitla ve složité životní situaci. Najednou musí volit mezi srdcem a rozumem. Bude si muset ujasnit, zda je vůbec schopna navázat blízký vztah s někým, kdo podstatně zasáhl do života jejích blízkých včetně Vlasty Peška (Rudolf Hrušínský), a odpovědět si na otázku, jak by jejich případný vztah přijalo okolí, především Jarda.

Ivana Drápalová a Henry Rettig: Zločin a trest

Ivana Drápalová (Vilma Cibulková) se musela díky složité povaze i minulosti od příchodu do Ulice o své místo prát. Právě ve chvíli, kdy se jí podařilo znovu si vybudovat vztah s dcerou Lenkou (Michaela Badinková) a začlenit se rodiny Hejlových, se její život zhroutiljako domeček z karet. Po přiznání, že má na svědomí smrt Kláry Peškové, musela Ivana o důvěru dcery i její rodiny znovu bojovat. Brzy ji čeká soud, při kterém by mělo být rozhodnuto o výši trestu. Ivana má právem obavy, co rozsudek udělá s jejími už tak křehkými vztahy s Lenkou, Hejlovými a také s přítelem Henrym (Daniel Brown), který při ní až dosud věrně stál. Jak rozhodnutí soudu změní Ivaně život?

Tereza Jordánová: Trampoty začínající učitelky

Tereza Jordánová (Patricie Solaříková) se vrací zpět na gymnázium, kde před mnoha lety studovala, tentokrát v roli začínající učitelky češtiny. Jejím velkým vzorem a rádkyní bude profesorka Miriam Hejlová. Kromě ní jí budou oporou také mladí kolegové Ota Puklický (Filip Rajmont) a David Kučera (Matouš Ruml). Na půdě školy se Tereza bude setkávat i se svým tátou (Petr Vacek), učitelem biologie. Kromě trampot se studenty, což rozhodně nejsou hračky pro děti, bude Tereza řešit také vztahy. Nejenže se vrátí její bývalý přítel Vojta Kalich (Petr Buchta), ale jsou tu ještě David s Otou a možná i někdo další. Po letech samoty najednou nebude mít Tereza o pánskou společnost nouzi.

Simona Pavlicová: Nový muž na obzoru

Věčná optimistka Simona (Pavla Tomicová) má na chlapy tak trochu smůlu. Od rozvodu s Pepanem se kromě kamarádů Lumíra Nykla (Václav Svoboda) a Jiřího Kreuzera (Otakar Brousek ml.) v jejím životě žádný muž zatím neobjevil. To se ale brzy změní. Kolem Simony se začnou motathned dva muži najednou, bratři Antonín a Rudolf Hložánkovi (Miroslav Hanuš a Václav Kopta). Odpověď na otázku, jakým způsobem jí ti dva zasáhnou do života a jestli Simona konečně najde toho pravého, přinesou nové díly Ulice, v nichž díky Simonině osobitému přístupu k životu nebudou chybět komické situace.

Lumír a Světlana Nyklovi: Stará láska nerezaví

Od rozvodu Světlany a Lumíra (Tereza Bebarová a Václav Svoboda) uplynulo několik let. Jejich cesty se však nikdy definitivně nerozešly. A to ani přesto, že Lumír se od té doby už málem dvakrát oženil a Světlana odjela se svým partnerem Pavlem Millerem (Jan Teplý ml.) na nějaký čas do Moskvy. Po návratu se ona i Pavel stali nedílnou součástí Lumírova pracovního života. Pomáhají mu vést předvolební kampaň. Teď to ale vypadá na další Světlanin odchod, tentokrát do Bruselu, kde už jí i sobě Pavel zajistil práci. Dokáže Světlana odejít z místa, kde se cítí být doma a které má tak ráda? A jak by se s jejím případným odchodem vyrovnal Lumír, který ji potřebuje možná víc, než si sám připouští?

Liškovi: Rodina znovu pohromadě?

Ema (Anna-Marie Valentová) i Liškovi (Ljuba Krbová a Adrian Jastraban) se v minulosti museli vyrovnat s tím, že Ema byla svěřena do péče biologické matky (Vanda Hybnerová). Před prázdninami přišla další rána. Evin manžel Miloš Knobloch (Jiří Štrébl) dostal nabídku dobře placené práce v zahraničí. Aby měl rodinu nablízku, rozhodl, že se všichni přestěhují na Šumavu. A tak si Ema bude muset zvykat na život v nové rodině i v novém prostředí, jež je na hony vzdálené tomu, které znala. I Liškovi se budou učit žít bez Emy. A nebude to pro ně lehké. Ale díky tomu, že budou muset řešit pubertu nevlastního syna Franty (Matyáš Valenta) a také péči o stárnoucí Růžu Habartovou (Zdena Hadrbolcová), nebude u nich o humorné situace nouze.

Libuška Nekonečná a Libor Seidl: Ustojí jejich vztah všechny zkoušky?

Libor s Libuškou (Martin Pechlát a Zuzana Vejvodová) si byli v nejtěžších chvílích vždy oporou. V poslední době se ale začínají projevovat rozdíly v povaze i v názorech na výchovu dospívajících synů. Libor je konzervativnější, Libuška má zase ráda svobodu. Navíc jim do života začíná výrazně zasahovat Libuščin bývalý manžel Eliáš (Martin Myšička), jenž vycítil svou šanci. Jeho cílem není nic jiného než Libušku a Libora rozeštvat. Čeho všeho bude schopen, aby svého cíle dosáhl? Na scéně se navíc objeví excentrický a šarmantní Jakub Valchář (Tomáš Měcháček), s t9m se Libuška seznámí opravdu originálním způsobem a hned ji oslní. Bude další ranou do vztahu Libušky s Liborem? Ustojí vztah Libora a Libušky všechny nástrahy a životní zkoušky?

Farští: V nemoci i ve zdraví

Monika Farská (Anna Fixová) vážně onemocní. O Coolnu se proto budou muset postarat její rodiče Olda a Jitka (Ilona Svobodová a Ondřej Pavelka). Jenže ti už spolu nějakou dobu nežijí. Te+d rozhodně nemohou dělat, že jsou neviditelní. Navíc má každý svou práci, a tak to pro ně nebude jednoduché. Budou nuceni spolu mnohem více komunikovat, což nebude po chuti Oldově mladé přítelkyni Petře (Jitka Nerudová). Moničina nemoc sice přinese Farským mnoho nepříjemných situací, zároveň ale přivede zpět do Ulice Máru (Kryštof Rímský), který před prázdninami odjel pracovat na loď, aby mohl splatit dluhy z minulosti. Na jak dlouho se Mára vrací? A jak to nyní s Monikou mají?

Ulice plná návratů

Letos se tak do Ulice naplno vrátí čtveřice postav, které máte rádi! Kdo to bude? Od 18. srpna se můžete opět v Ulici těšit na světoběžníka Vojtu (Petr Buchta), jehož návrat pořádně rozbuší srdce Terezy Jordánové. O dobrou náladu v kabinetu se bude opět starat Otík Puklický (Filip Rajmont). Své rameno opět nabídne nešťastné Simoně šarmantní Jiří (Otakar Brousek ml.) a na dvojčata Jordánovi zlehka dohlédne jejich otec Tomáš (Petr Vacek).


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálů TV Nova.