Co bude v Ulici na podzim 2018 nového?

Seriál Ulice již brzy vstoupí do své čtrnácté sezony, v níž dojde na velká dramata a těžké životní zkoušky. Chybět ale nebude ani romantika, láska, humor a okamžiky nepopsatelného štěstí. Čím si obyvatelé Ulice projdou tentokrát? Kdo si sáhne na dno a koho naopak čekají krásné chvíle či nové začátky?

Gábina: Peklo s Alešem i osudové rozhodnutí

Gábina se stále vyrovnává s následky náročného jara, kdy se rozhodla pro interrupci, aby zpřetrhala všechny vazby s Alešem. To se jí však nepodaří. Alešovi na ní i Šímovi stále záleží, nehodlá se vzdát svého snu o společné rodině. Gábina bude kvůli tomu postavena před velké a těžké rozhodnutí, v němž sehraje svou roli i napadení a policejní vyšetřování. Rozhodnutí, které se dotkne nejen jejího života, ale i života jejích blízkých… V kom najde největší oporu? Co všechno nastane, až se Aleš dozví její tajemství?

Svatba Terezy a Davida

Tereza a David řeší nejen svou svatbu, jejíž termín se už začíná blížit, ale také rodiče, kteří si k sobě začnou hledat cestu. Vzhledem k jejich rozdílným povahám to bude složitější, než by kdokoliv čekal. Hlavně Terezin táta všechny překvapí chováním, jež u něj nikdo nepředpokládá a které jen tak nevydýchá Davidův táta. Co se s Tomášem děje? A jak se k tomu postaví Davidova máma? Aby toho nebylo málo, Tereze a Davidovi zkomplikuje jejich velký den i jedna špatná zpráva, kvůli níž se ocitne celá svatba v ohrožení… Co se dozví? Bez koho si Tereza nedovede svůj sňatek představit?

Liškovi: Rozvod i nové začátky

Liškovi udělají definitivní tečku za svým manželstvím. Každý z nich už má nového partnera, ale u Bedřicha to není zdaleka tak idylické, jak si on sám myslí. Jindře dochází, že Bedřich miluje hlavně svou dceru. Kdyby ji neměli, asi by spolu jako partneři ani nebyli. Snaží se s tím popasovat, být skvělou partnerkou, ale dokáže žít bez lásky? Oči jí otevře hlavně Mazuťák Honza, který ví naprosto přesně, co od života chce…

Anča je šťastně zamilovaná do Petra, jenže Miloš jí nedá pokoj ani po prázdninách. Objevil v ní svou novou bohyni, bez které už nemůže být. A nespokojí se jen s platonickou láskou, takže je jen otázkou času, kdy si jeho poblouznění všimnou i ostatní, především manželka Eva. Anče ke všemu přidělá starosti i Petr, jenž náhle zkolabuje…

Nyklovi: Zásnuby, komplikace se svatbou i velké podrazy

Pavel ví, že Vendula je pro něj ta pravá, a tak se odhodlá požádat ji o ruku. Do zásnub a hlavně příprav svatby se však vloží jejich babičky, které mezi sebou začnou soupeřit o vliv na mladé a hlavně dění kolem svatby. To tak trochu uniká Lumírovi, jenž je zaneprázdněn předvolební kampaní. Rád by se stal znovu starostou a utnul tipec Mastnému, který u něj má ještě velký vroubek kvůli Světlaně. Přitom netuší, že mu v týmu řádí škodná, jíž jde jen o jedno – vyšplhat se po společenském žebříčku co nejrychleji co nejvýš za jakoukoliv cenu. Kvůli tomu čeká manželství Lumíra a Světlany i další těžká zkouška…

Peškova třináctá komnata a sestra Marie

Vlastimil Pešek ztratil před létem vnučku Adrianu, která odletěla na čas do Austrálie. V Evženovi ale našel skvělého parťáka. S blížícím se jubileem se mu bude chtít vrátit do života i sestra Marie, s níž má hodně komplikovaný vztah kvůli dávné křivdě, jež je rozdělila. V Mariině snaze o sblížení s bratrem sehrají docela velké role i dcera Blanka a Amálie. Je ale umíření po tolika letech vůbec možné? A co k němu Marii přiměje? Vlastimil Pešek navíc začíná na prahu své sedmdesátky bilancovat, aniž by tušil, že by mohl již brzy hořce litovat některých svých rozhodnutí… Jaké jsou Peškova sestra Marie a její dcera Blanka? Jakými náročnými životními zkouškami právě procházejí?

Maléřovi: Překvapivá pokušení

Veronika má dvě práce a kapelu, emancipuje se čím dál víc. Navrch se kolem ní začne motat muž, který jí hodně imponuje. Na Martina jí už proto nezbývá tolik času, kolik by jejich manželství potřebovalo. Martin se snaží Veroničino pracovní nasazení respektovat, pomalu přebírá starost o domácnost i rodinu. Aby se necítil tak osaměle, začne trávit více času v hospodě, kde se stane svědkem opakované šikany Šárky. A rozhodně to nenechá jen tak… Marcela začne po prázdninách bojovat o Bruna, na němž jí stále hodně záleží. Jenže není sama, kdo o tohoto sympaťáka projeví zájem. Dá jí Bruno druhou šanci?

Mastný: Sexuální obtěžování i podrazy

Radek Mastný už nehodlá být jen šedou eminencí radnice a místostarostou. Chce se stát starostou za každou cenu. Svou předvolební kampaň postaví hlavně na podrazech, protože mu je jasné, že v Lumírovi má hodně silného soupeře. Zdatnou spojenkyni získal v Áje, jíž není žádná levárna cizí a umí mistrně využít svých ženských zbraní. Mastného ego roste s jeho popularitou, což brzy pocítí Šárka, kterou začne obtěžovat. Záhy to přeroste v sexuální harašení a pak i šikanování na pracovišti. Šárka se poprvé ocitne v situaci, kdy dotěrného chlapa není schopna odpálkovat... Jak se k tomu postaví Květa a Šárčin přítel Jirka? A jak nakonec dopadnou podzimní komunální volby? Kdo ovládne radnici?

Otovy svérázné pedagogické metody

Ota se stává v novém školním roce poprvé třídním učitelem. A přistupuje k tomu na něj až nebývale zodpovědně. Zároveň i hodně svérázně, jak je jeho dobrým zvykem. Výuku i třídnictví pojme velmi novátorsky a netradičně, čehož bude chtít zneužít partička kolem Filipa Maléře. Jak si Ota poradí s oprsklými pány kluky? Kdo komu dá pořádné lekce? A jak Otovy osobité pedagogické metody vydýchá jeho matka a kolegové?


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálu TV Nova.